Ciekawe pytania, które otrzymujemy od początkujących licytantów

5 maja, 2023| 4 minuty do przeczytania
początkujących licytantów

Każdego roku setki tysięcy oferentów biorą udział w aukcjach Ritchie Bros., aby kupić potrzebny im sprzęt. Wszyscy ci licytanci mają coś wspólnego: w pewnym momencie byli początkującymi licytantami. Jeśli oni mogą to zrobić, to Ty też możesz! Aby pomóc Ci zacząć, wymieniliśmy najczęściej zadawane pytania, które zadają nam licytanci, którzy pierwszy raz chcą wziąć udział w aukcji. Zanim się obejrzysz, staniesz się aukcyjnym profesjonalistą.

Dlaczego powinienem kupować sprzęt na aukcji?

Istnieje kilka sposobów na zakup używanego sprzętu. Być może odwiedziłeś lokalnego dealera lub szukałeś w Internecie na swojej ulubionej stronie z ogłoszeniami. Jeśli jesteś nowy w kupowaniu na aukcjach sprzętu, szybko odkryjesz, że istnieją tego wyjątkowe zalety.

Wybór. Aukcje zapewniają dostęp do szerokiego wyboru używanego sprzętu ciężkiego od różnych producentów, modeli i wieku. Są to „supermarkety” maszyn, gdzie często można znaleźć wszystko, od zespołów prądotwórczych do dużych wywrotek. Możesz być zaskoczony tym, jakie maszyny możesz znaleźć na naszych aukcjach!

Konkurencyjne ceny. Aukcje to świetny sposób na zdobycie używanego sprzętu ciężkiego w konkurencyjnych cenach. Aukcje bez cen minimalnych – takie jak Aukcja Czasowe Online Ritchie Bros. – nie mają cen minimalnych od sprzedawcy. Więc tylko konkurujący oferenci określają cenę sprzedaży.

Przejrzysty proces. Aukcje zazwyczaj przebiegają w sposób przejrzysty, co pozwala kupującym zapoznać się z aktualną ceną i zdecydować czy podnieść swoją ofertę. Aukcje czasowe dają więcej czasu na złożenie oferty niż aukcje na żywo. To sprawia, że proces jest łatwy do naśladowania, zwłaszcza dla osób licytujących po raz pierwszy. Zawsze masz kontrolę.

Wygoda. Aukcje oferują skuteczny i wygodny sposób zakupu używanego sprzętu ciężkiego. Nie ma negocjacji ze sprzedającym, a prawa własności zostały wcześniej sprawdzone. Dzięki aukcjom internetowym, kupujący mogą po prostu wziąć w nich udział ze swojego domu lub biura lub osobiście w miejscu licytacji. Dzięki aplikacji mobilnej Ritchie Bros. nigdy nie przegapisz świetnej oferty, niezależnie od tego, gdzie jesteś!

Szybko wykorzystaj sprzęt do pracy. Oferenci, którzy wygrali aukcję, mogą niemal natychmiast wejść w posiadanie zakupionego sprzętu ciężkiego, co może być pomocne w przypadku pilnych projektów lub niespodziewanych potrzeb.

Jak wziąć udział w aukcji?

Zobaczyłeś jeden lub kilka interesujących maszyn w katalogu. Teraz nadszedł czas, aby się zarejestrować! W Ritchie Bros. możesz zarejestrować się online z komputera lub urządzenia mobilnego albo na naszym placu aukcyjnym, gdzie nasi pracownicy służą pomocą. 

1. Utwórz bezpłatne konto na stronie www.rbauction.pl

2. Opcjonalnie: Dodaj interesujące Cię maszyny do swojej listy ulubionych. To pomoże Ci śledzić ich losy.

3. Znajdź wybraną przez siebie aukcję i kliknij „Zarejestruj się, aby licytować online”. Postępuj zgodnie z krokami i zakończ proces rejestracji na aukcję.

4. Kilka dni przed zakończeniem licytacji możesz zalogować się i zacząć składać swoje oferty. Możesz dołączyć za pośrednictwem naszej strony internetowej lub aplikacji mobilnej Ritchie Bros.

Jak mogę się upewnić, że sprzęt spełnia moje oczekiwania?

Maszyny są sprzedawane „w stanie w jakim są, w miejscu, w którym się znajdują”. Ale oczywiście, chcesz mieć pewność, że dostaniesz to, co wylicytujesz! Każdy sprzęt, który przyjeżdża na nasz plac przed aukcją, jest sprawdzany przez zespół specjalistów. Zespół ten sprawdza dokumentację, robi dziesiątki zdjęć i filmów, przeprowadza podstawowe testy funkcjonalne i zbiera informacje. Wszystkie te dane są następnie przesyłane na naszą stronę internetową, dzięki czemu Ty i inni oferenci mogą przeprowadzić wirtualną inspekcję.

Potrzebujesz więcej pewności? Odwiedź plac aukcyjny na kilka dni przed licytacją. Porozmawiaj z naszymi pracownikami, napij się kawy i zobacz maszyny z bliska. To daje jeszcze lepszy obraz i możliwość określenia, ile jesteś w stanie zapłacić na dany sprzęt.

Jak mogę określić, jaka cena jest odpowiednia dla maszyny, którą chcę kupić?

Na naszych aukcjach nie ma sztucznego manipulowania cenami. Tylko licytujący ustalają ceny, a oferta z najwyższą stawką zawsze wygrywa. Złota rada polega na tym, aby przygotować się przed aukcją i określić swój przedział cenowy. Pamiętaj, że na cenę aukcji wpływa wiele czynników: popularność, stan, wiek, specyfikacja, … to tylko niektóre z nich! Na szczęście istnieją narzędzia, z których możesz skorzystać.

– Mając darmowe konto na rbauction.pl, możesz uzyskać dostęp do „Wyników aukcji” i zobaczyć ceny maszyn sprzedanych na poprzednikach aukcjach. Użyj filtrów, aby zawęzić wyszukiwania.

– Możesz również skorzystać z narzędzia Ritchie Bros. Price Results. Tutaj możesz również porównać podobne maszyny do tych, które Cię interesują.

– Aktualne trendy na rynku mogą również określić wartość sprzętu. Subskrybuj raport o trendach rynkowych Market Trends Report firmy Ritchie Bros., aby uzyskać wgląd w podaż i popyt na rynku używanego sprzętu ciężkiego.

Należy pamiętać, że firmy aukcyjne – w tym Ritchie Bros. – pobierają opłatę transakcyjną od kupujących.

Co się dzieje po wygraniu maszyn na aukcji?

Gratulacje! Otrzymasz teraz potwierdzenie e-mail z instrukcjami dotyczącymi płatności i odbioru. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie logistyki, Ritchie Bros. Logistics może również pomóc Ci w tym zakresie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia podczas zakupów, mamy zespół specjalistów gotowych do pomocy.

Gotowy, aby wziąć udział w nadchodzącej aukcji? Zapoznaj się z kalendarzem aukcyjnym Ritchie Bros.

Powrót do góry