Dowiedz się o SmartEquip i Rouse na targach bauma

20 października, 2022| 5 minuty do przeczytania

Na kilka dni przed targami bauma spotkaliśmy się z Alexem Schuesslerem (założycielem i prezesem firmy SmartEquip) oraz Philem Mause (prezesem firmy Rouse Analytics), aby zapytać o ich oczekiwania związane z tym wydarzeniem oraz o najnowsze osiągnięcia ich firm w Europie.

SmartEquip

SmartEquip (firma należąca do Ritchie Bros.) jest czołową firmą wyznaczającą standardy technologiczne dotyczące zarządzania cyklem eksploatacji sprzętu, serwisowania i wsparcia w zakresie zaopatrzenia.

Targi bauma 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Na początek chcę zapytać, co oznacza dla Ciebie powrót? Czego się spodziewasz?

Alex Schuessler: “Przede wszystkim odczuwam ulgę, że po długich opóźnieniach wywołanych przez COVID-19 targi znów się odbędą. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć klientów, z którymi pracowaliśmy w ciągu ostatnich 3 lat. Z wieloma z nich zobaczymy się osobiście po raz pierwszy. Dla wielu klientów będzie to też pierwsze zetknięcie się z zespołem firmy Ritchie Bros., która przejęła naszą spółkę prawie rok temu.”

Jednym z głównych motywów tegorocznych targów bauma jest cyfryzacja branży maszyn budowlanych. Jakie główne trendy można wyróżnić w ramach tego tematu oraz w jaki sposób ujawniają się one w SmartEquip i u Waszych klientów?

Alex Schuessler: “Akceptacja rozwiązań cyfrowych wśród naszych klientów wzrosła gwałtownie w ciągu ostatnich 2 lat ze względu na konieczność polegania na technologii podczas pandemii.  Już od dłuższego czasu pracownicy firm i ich przełożeni dostrzegali, że nadszedł czas na cyfryzację branży. COVID-19 wymusił tę transformację, a ludzie zauważyli wiele pozytywnych zmian. Głównie z tego powodu firma SmartEquip powiększyła swoją bazę dostawców o około 50% od ostatnich targów bauma, które odbyły się w 2019 r. W rezultacie nawiązaliśmy jeszcze silniejsze relacje z naszymi klientami.”

W 2022 roku firma SmartEquip poczyniła duże kroki. Które z nich były dla Ciebie najbardziej ekscytujące?

Alex Schuessler: “Bardzo cieszy nas to, że dodaliśmy do naszej sieci LOXAM, największą w Europie firmę wynajmującą sprzęt.  Razem z innymi dużymi przedsiębiorstwami, które w ciągu ostatnich kilku lat dołączyły do naszej platformy, dajemy dostawcy pewność, że obecnie przyłączenie się do sieci jest równoznaczne z zapewnianiem standardów branżowych dotyczących części, serwisowania i zarządzania cyklem eksploatacji sprzętu.Jesteśmy też bardzo podekscytowani rozszerzonym zakresem wykorzystania naszej platformy e-commerce przez producentów i dealerów. Po kilku latach używania platformy SmartEquip do nawiązywania kontaktu z właścicielami flot ci dostawcy obecnie wykorzystują ją również do prowadzenia własnych działań w zakresie e-commerce.”

Rouse

Rouse (firma należąca do Ritchie Bros.) pomaga firmom podejmować rozsądne decyzje na podstawie najdokładniejszych i najbardziej wiarygodnych informacji rynkowych dotyczących sprzętu budowlanego, transportowego i przeładunkowego.

Targi bauma 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Na początek chcę zapytać, co oznacza dla Ciebie i dla firmy udział w tych targach? Co najbardziej chcesz na nich zobaczyć?

Phil Mause: “Bardzo się cieszę, że będę uczestniczyć w tym wydarzeniu wraz z resztą zespołu Ritchie Bros., ponieważ zarówno ja, jak i firma Rouse, pojawimy się na targach bauma po raz pierwszy. Od ponad 10 lat firma Rouse zapewnia firmom wypożyczającym sprzęt i sprzedawcom w Ameryce Północnej informacje rynkowe i analizy porównawcze dotyczące stawek wynajmu, eksploatacji i cen używanego sprzętu ciężkiego. Pomagamy naszym klientom znajdywać odpowiedzi na takie pytania jak „Ile może kosztować Caterpillar 320 z 2012 roku?” lub „Jak moja stawka za wynajem podnośnika nożycowego z 2019 roku wypada na tle konkurencji w Nowym Jorku?”. Przygotowujemy się do przeprowadzenia analizy porównawczej dotyczącej cen wynajmu i eksploatacji w Wielkiej Brytanii i Niemczech w 2023 roku. Z niecierpliwością czekam na spotkanie z europejskimi właścicielami wypożyczalni sprzętu i sprzedawcami, aby opowiedzieć im więcej o danych rynkowych oraz o tym, jak bardzo jesteśmy podekscytowani, że zaczniemy robić to samo w Europie.

Jednym z głównych motywów tegorocznych targów bauma jest cyfryzacja branży maszyn budowlanych. Jakie główne trendy możesz wyróżnić w ramach tego tematu i w jaki sposób ujawniają się one w Rouse i u Waszych klientów?

Phil Mause: “Rouse od 20 lat jest liderem w zakresie pomagania firmom wynajmującym sprzęt i sprzedawcom w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących aktywów na podstawie danych. Każdego wieczoru zbieramy ponad 40 pól danych dotyczących ponad 2 000 000 pojedynczych aktywów, w przypadku których koszt oryginalnego sprzętu wynosi ponad 70 miliardów dolarów, łączna roczna wartość transakcji najmu w Ameryce Północnej, Europie i Australii przewyższa 30 miliardów dolarów, a transakcji sprzedaży — 22 miliardy dolarów. Porządkujemy i ujednolicamy te dane, a następnie wykorzystujemy je, aby zapewnić naszym klientom dane rynkowe i statystyki, które pomogą im dowiedzieć się więcej o cenach wynajmu, eksploatacji i wartości sprzętu. Wykorzystują oni te informacje do podejmowania bardziej przemyślanych decyzji dotyczących floty i zarządzania przychodami.

W 2022 r. firma Rouse rozwijała się i ewoluowała. Jakie są najnowsze ciekawe zmiany i postępy, którymi możesz się z nami podzielić?

Phil Mause: „Współpracujemy z kilkoma czołowymi firmami wynajmującymi i wypożyczającymi sprzęt w Wielkiej Brytanii i Niemczech, w tym z Sunbelt, Zeppelin i Riwal, aby przeprowadzać analizy porównawcze w zakresie stawek i eksploatacji w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Nie możemy się doczekać, aż w 2023 roku zaczniemy oferować dane rynkowe dotyczące wynajmu i używanych maszyn europejskim firmom.”

Powrót do góry