Lista kontrolna dla kupujących sprzęt na aukcjach Ritchie Bros.

1 grudnia, 2022| 5 minuty do przeczytania

Kupowanie sprzętu i ciężarówek na aukcjach Ritchie Bros. bez cen minimalnych nigdy nie było łatwiejsze. Od wyszukiwania sprzętu ciężkiego po transport zakupów, robimy wszystko, aby cały proces był jak najłatwiejszy.

Jeśli planujesz zakup sprzętu lub ciężarówek na aukcji Ritchie Bros. po raz pierwszy lub jeśli minęło trochę czasu od ostatniego zakupu sprzętu, skorzystaj z tej listy kontrolnej dla kupujących maszyny na licytacjach Ritchie Bros., aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do zakupu potrzebnego sprzętu lub ciężarówek.

Przed zakupem na aukcji

1. Utwórz konto na stronie Ritchie Bros.

Dzięki bezpłatnemu kontu na rbauction.pl uzyskasz dostęp do wszystkich naszych narzędzi i usług dla kupujących online, w tym licytacji, historycznych cen sprzedaży i wielu innych opcji.

2. Zobacz kalendarz aukcji

Nasz kalendarz licytacji zawiera listę nadchodzących aukcji sprzętu na całym świecie, w tym w Europie i na Bliskim Wschodzie. Wyszukaj aukcje w pobliżu swojego miejsca zamieszkania lub zacznij od wyszukania sprzętu w naszych aktualnych katalogach.

3. Utwórz i sfinalizuj listę zakupów

Dziesiątki tysięcy pozycji w naszych katalogach i kolejne dodawane codziennie sprawiają, że szanse na znalezienie potrzebnego sprzętu ciężkiego lub ciężarówek przeważają na Twoją korzyść. Przeszukując nasze aktualne katalogi, zwróć uwagę na szczegółowe informacje o sprzęcie i porównaj do siebie podobne pozycje. Aby śledzić maszyny, które Cię interesują, dodaj je do listy obserwowanych.

4. Zrób inspekcję interesujących Cię maszyn

Aby uzyskać większą pewność zakupu, odwiedź nasz plac aukcyjny, aby przetestować i sprawdzić sprzęt lub wyślij kogoś zaufanego, aby przeprowadził inspekcję za Ciebie. Terminy inspekcji znajdziesz na stronie internetowej każdej aukcji. Następnie możesz sfinalizować swoją listę zakupów i dokładnie rozważyć cenę, którą jesteś skłonny zapłacić za daną pozycję.

5. Uzyskaj finansowanie

Uzyskaj dostęp do historycznych cen sprzedaży, aby poznać potencjalny zakres cen sprzedaży wybranego sprzętu i określić maksymalną kwotę, jaką jesteś skłonny zaproponować w trakcie licytacji.

! Wskazówka: Sprawdź nasz blog tutaj, aby poznać 3 sposoby na zrozumienie wartości swojego sprzętu

Ritchie Bros. może również pomóc w finansowaniu sprzętu. Zapytaj swojego lokalnego przedstawiciela o dostępne opcje.

6. Zarejestruj się na aukcję

Zarejestruj się na aukcję, aby złożyć swoją ofertę online. Każdy może zarejestrować się bezpłatnie na licytację. Czasami może być wymagane złożenie zwrotnego depozytu.

7. Weź pod uwagę kwestię transportu i przepisy celne

Przed przystąpieniem do aukcji dobrze jest zacząć planować transport zakupów. Szczególnie w przypadku, gdy sprzęt musi zostać wysłany za granicę. Uzyskaj szacunkowe koszty od lokalnej firmy spedycyjnej lub agenta celnego albo zacznij współpracować z ekspertami z Ritchie Bros. Logistics, aby mieć pewność, że zakupione na aukcji maszyny dotrą na czas do miejsca przeznaczenia i to w najlepszej cenie.

! Wskazówka: W tym artykule na blogu dowiesz się o 4 kwestiach, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania transportu sprzętu ciężkiego.

Aukcja Ritchie Bros. w Maltby (Wielka Brytania)

W trakcie aukcji

8. Sprawdź, kiedy maszyny będą sprzedawane

W większości przypadków maszyny są sprzedawane na łatwych w obsłudze internetowych aukcjach czasowych. Na naszej stronie znajdziesz dokładny harmonogram licytacji. Z tego harmonogramu dowiesz się, którego dnia i o której godzinie będą sprzedawane interesujące Cię pozycje.

! Wskazówka: Jeśli dodasz interesujący Cię sprzęt do swojej listy obserwowanych, będziesz otrzymywać powiadomienia, dzięki którym niczego nie przegapisz.

9. Dołącz do aukcji

Wejdź na aukcję czasową online przez stronę główną rbauction.pl lub bezpośrednio ze strony internetowej sprzętu, który chcesz licytować.

Wskazówka: Coraz więcej osób korzysta z BEZPŁATNEJ aplikacji mobilnej Ritchie Bros., aby wziąć udział w aukcji. Możesz pobrać aplikację za darmo, zalogować się na swoje konto, składać oferty i otrzymywać powiadomienia o nowych maszynach!

10. Składaj oferty

Aukcje Ritchie Bros. nie mają cen minimalnych, więc to Ty decydujesz, ile chcesz zapłacić za dany sprzęt. Kiedy wybrana przez Ciebie maszyna jest wystawiona na sprzedaż, złóż swoją ofertę za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji Ritchie Bros. System poinformuje Cię o tym, kiedy wygrywasz lub zostaniesz przelicytowany. Kiedy aukcja zbliża się do końca, a Twoja oferta jest najwyższa, sprzęt zostanie sprzedany właśnie Tobie!

Po dokonaniu zakupów na aukcji

11. Dokonaj płatności

Istnieje kilka sposobów płacenia za zakupy na aukcjach, w tym przelew bankowy i karta kredytowa. Zanim zapłacisz, dowiedz się, jak chronić swój sprzęt za pomocą gwarancji serwisowych i ubezpieczenia ładunku od wszystkich ryzyk. Po opłaceniu faktury w całości i otrzymaniu od nas potwierdzenia Twój sprzęt będzie mógł zostać odebrany z naszego placu aukcyjnego.

12. Zorganizuj odbiór sprzętu

Potwierdź godzinę załadunku, specyfikacje sprzętu i jego wagę, uzyskaj oferty przewozowe i umów się na odbiór i dostawę sprzętu. Przed wydaniem maszyny z placu, Ty lub Twój przewoźnik musicie przedstawić następujące dokumenty:

  • Dokumentację eksportową (jeśli jest wymagana)
  • List przewozowy

13. Niech Twój sprzęt zacznie pracować!

Po odebraniu sprzęt jest gotowy do rozpoczęcia pracy – a Ty masz pewność, że był on sprawdzony pod kątem prawa własności.

Powrót do góry