Poznaj wartość swojego sprzętu ciężkiego: DARMOWE narzędzie do wyceny aktywów

20 września, 2021| 4 minuty do przeczytania

Klienci Ritchie Bros. często pytają, za ile maszyny ciężkie sprzedają się na rynku lub ile może być warty ich sprzęt, jeśli zdecydują się na sprzedaż. Dlatego właśnie stworzyliśmy narzędzie do wyceny aktywów – Ritchie Bros. Price Results. To bezpłatne narzędzie online pobiera historyczne informacje o cenach z naszych globalnych kanałów sprzedaży, aby pomóc Ci w podejmowaniu najlepszych możliwych decyzji przy zakupie lub sprzedaży maszyn ciężkich.
Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak oszacować wartość swojego sprzętu w 3 szybkich i łatwych krokach.

Odkąd pojawił się COVID-19, używany rynek ciężkiego sprzętu przeszedł przez dość ekstremalne okoliczności. Może to utrudnić właścicielom firm i menedżerom flot ustalenie wartości ich sprzętu. Wysoki popyt na używany sprzęt dobrej jakości w połączeniu z obecnymi niedoborami w produkcji powodują wzrost cen w przypadku większości typów maszyn – co więc powinien zrobić sprzedawca?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie, czyli narzędzie do wycey aktywów – Ritchie Bros. Price Results! To bezpłatne narzędzie online zostało stworzone, aby pomóc firmom z naszej branży w określeniu wartości ich używanego sprzętu ciężkeigo i podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących sprzedaży. Dzięki temu narzędziu, każdy może uzyskać dostęp do naszej obszernej bazy danych z poprzednimi i aktualnymi cenami z wielu kanałów Ritchie Bros. – w tym z naszych aukcji internetowych, platformy Marketplace i strony internetowej z ogłoszeniami Mascus.

Gotowy do wypróbowania? To jest szybkie, łatwe… i bezpłatne. Sprawdź 3 proste kroki poniżej, które pomogą Ci uzyskać informacje potrzebne do sprzedaż sprzętu.

Krok #1: Wprowadź informacje o sprzęcie, który chciałbyś sprzedać.

Zacznij od wpisania informacji o maszynie, którą chcesz sprzedać – marka, model, rok produkcji i stan licznika – i kliknij przycisk oblicz. Im więcej szczegółów wprowadzisz, tym bardziej szczegółowe będą wyniki. Przy mniejszej ilości szczegółów, nasze narzędzie przedstawi Ci szerszy zakres wyników.


Krok #2: Wybierz jedną z poniższych metod, aby dowiedzieć się o trendach cenowych dla Twojego sprzętu.

Po kliknięciu przycisku oblicz, nasze narzędzie przeniesie Cię na stronę z wynikami, gdzie możesz wybrać ceny, które chciałbyś sprawdzić.
Kliknij w zakładkę „Wykazy sprzedanych,” jeśli chcesz uzyskać dane z wyników sprzedaży z aukcji Ritchie Bros., platformy Marketplace-E i IronPlanet.
Kliknij w zakładkę „Sklasyfikowane ogłoszenia,” jeśli chcesz dowiedzieć się o trendach cen detalicznych dla ofert z naszej popularnej strony internetowej, Mascus.

Krok #3: Dostosuj filtry, aby zobaczyć ceny w różnych opcjach

Strona z wynikami zawiera również szereg filtrów, które możesz zastosować, aby zawęzić swoje wyszukiwania. Obejmują one konkretne modele, rok (lata) produkcji, lokalizację sprzętu, stany liczników, transakcje sprzedaży z ostatnich 3 miesięcy do ostatnich 2 lat i wiele innych. Dane są na wyciągnięcie ręki, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy możliwy przedział cenowy dla używanych maszyn. Możesz również zapisać swoje kryteria wyszukiwania, aby uzyskać szybkie wyniki, gdy tylko ich potrzebujesz.

Narzędzie do wyceny aktywów – Price Results to jedyne miejsce, w którym możesz uzyskać dostęp do danych o sprzedaży z największych na świecie aukcji używanego sprzętu (Ritchie Bros.), platformy online (Marketplace-E) i strony z bezpośrednimi ofertami (Mascus) połączonych w jednym narzędziu.

Johan Lustig, Product Manager, BI i Usługi Wyceny

Czyż to nie było proste? Jeśli jesteś na rynku sprzedaży używanego sprzętu, narzędzie do wyceny aktywów – Ritchie Bros. Price Results jest jedyną w swoim rodzaju opcją, która pomoże Ci zacząć działać.

Narzędzie Price Results jest dostępne w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, holenderskim, hiszpańskim, fińskim, szwedzkim, norweskim, tureckim, polskim, rumuńskim, portugalskim i duńskim.

Podobnie jak wielu naszych klientów, jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółową i dostosowaną do Twoich potrzeb strategią sprzedaży, skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością omówimy różne możliwości współpracy.

Powrót do góry