Praktyczna wiedza dotycząca floty, którą wypożyczalnie sprzętu mogą wykorzystać

30 marca, 2022| 3 minuty do przeczytania

Dane napędzają otaczający nas świat i nie inaczej jest w branży wynajmu sprzętu. Dla wielu firm zajmujących się wynajmem sprzętu rozmowy na temat danych są często powiązane z rozwiązaniami cyfrowymi, które mogą pomóc w zwiększeniu wydajności i usprawnieniu procesu podejmowania decyzji biznesowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o analizę porównawczą wykorzystania, śledzenia czy dysponowania aktywami, ogromne znaczenie mają nie tylko same dane, ale także aplikacje, które je otaczają.

Duże czy małe, wszystkie firmy zajmujące się wynajmem sprzętu używają zasadniczo tych samych wskaźników KPI do śledzenia wydajności i rentowności swojej floty. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, zrozumienie rzeczywistości własnej floty stało się kluczowym czynnikiem sukcesu. Gromadzenie, modelowanie i wizualizacja danych o aktywach szybko zmienia sposób prowadzenia działalności w branży wynajmu maszyn. Rouse Services, lider w dziedzinie analizy sprzętu do wynajmu, działa w branży danych od ponad dwóch dekad w Ameryce Północnej, co sprawia, że jego doświadczenie w sektorze wynajmu jest wyjątkowe.

Analiza oparta na danych, lepsze decyzje biznesowe

Chociaż firma została założona w 1920 roku i specjalizowała się w aukcjach i likwidacjach, w 2000 roku nastąpiła transformacja, kiedy to organizacja skupiła się na wycenach dla firm zajmujących się wynajmem sprzętu i narzędzi. Wkrótce potem pojawiła się sprzedaż sprzętu i analityka danych, a firma stała się liderem w dostarczaniu wypożyczalniom i dealerom wzorców branżowych i rozwiązań w zakresie raportowania danych.

Pod koniec 2020 roku Rouse Services dołączył do grupy rozwiązań Ritchie Bros., przyspieszając naszą ewolucję od firmy aukcyjnej do platformy informacji, usług i rozwiązań transakcyjnych. Teraz, w 2022 roku, Rouse rozszerza swoje rozwiązania w zakresie analizy rynku na rynek europejski – co jest ekscytującym wydarzeniem dla europejskiej branży wynajmu.

Obecnie gromadzimy między innymi dane dotyczące sprzedaży używanego sprzętu o wartości około 20 miliardów dolarów (18 miliardów euro) i wykorzystujemy je do porównywania cen sprzętu sprzedawanego na całym świecie.

Phil Mause, Dyrektora Zarządzającego, Rouse Analytics

Dostosowane dane i usługi porównawcze dla wypożyczalni sprzętu

W jaki sposób Rouse opracowuje swoje wskaźniki porównawcze i dane dotyczące wykorzystania sprzętu? Ponad 250 firm wynajmujących sprzęt, które już współpracują z Rouse, dostarcza dane ze swoich flot i rzeczywistych faktur za wynajem, co noc, poprzez własną platformę raportową. Informacje te są następnie agregowane i anonimizowane, aby zapewnić klientom wgląd w czasie rzeczywistym w ich własne ceny, wykorzystanie i inne kluczowe wskaźniki efektywności floty, jak również porównania z historycznymi wzorcami.

Dane dotyczące floty obejmują datę wypożyczenia sprzętu, czas, na jaki został on wypożyczony, oraz całkowite wykorzystanie w tym okresie. Na poziomie fakturowania dane obejmują ceny wynajmu każdego elementu wyposażenia, opłaty za odbiór i dostawę, koszty paliwa, zwolnienia z odpowiedzialności za uszkodzenia i inne. Połączenie tych wielu warstw szczegółów daje bezprecedensowy wgląd w pełny strumień przychodów wypożyczalni. Użytkownicy Rouse mogą nie tylko śledzić swoją własną flotę, ale także porównywać ją na różne sposoby ze średnimi branżowymi.

Śledzimy flotę sprzętu… Staramy się stworzyć kompleksowy obraz całości przychodów i zidentyfikować poszczególne kawałki, które można porównać na zasadzie „jabłko do jabłka.”

Phil Mause, Dyrektora Zarządzającego, Rouse Analytics

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz pełny wywiad z Garym McArdle (Prezesem Rouse Services) i odwiedź stronę internetową Rouse Services, aby uzyskać informacje, w jaki sposób możesz zintegrować wgląd w dane ze swoim biznesem.

Powrót do góry