Rewolucja w sprzedaży sprzętu dzięki Marketplace-E

29 marca, 2023| 4 minuty do przeczytania
Marketplace-E

Właśnie zakończyłeś kolejny udany projekt budowlany. Obserwując, jak maszyny wracają na plac budowy, myślisz, że to dobry moment, aby wystawić je na sprzedaż. Chciałbyś osiągnąć dobry zysk i zachować kontrolę nad procesem sprzedaży. W Ritchie Bros. codziennie pracujemy z różnego rodzaju firmami, aby sprzedaż ich sprzętu była łatwiejsza i bardziej satysfakcjonująca. Nie tylko z naszymi aukcjami. Wiele firm odkrywa naszą internetową platformę z cenami minimalnymi Marketplace-E. Dowiedz się, jak dwóch naszych klientów z Polski wykorzystało Marketplace-E, aby z powodzeniem sprzedać swój sprzęt nabywcom na całym świecie.

Kruszarka, która sprzedała się z Polski do Meksyku

Może nie są to najczęściej spotykane typy sprzętu, ale używane kruszarki stożkowe mogą mieć dużą wartość na rynku. Prywatna sprzedaż tak niszowej maszyny na własnym, lokalnym rynku może być wyzwaniem i zająć dużo czasu. Podobnie jest z poszukiwaniem nabywców za granicą i pokonywaniem barier językowych, gdy zapytania zaczynają wypełniać skrzynkę mailową.

Jeden z naszych polskich klientów, dobrze prosperująca firma zajmująca się wydobyciem kruszyw w regionie Gdańska, stanął ostatnio przed specyficznym wyzwaniem związanym z zarządzaniem sprzętem. Firma zbudowała solidną reputację dzięki utrzymywaniu najwyższej jakości pracy i wyznaczaniu równie wysokich standardów w zakresie konserwacji swojego sprzętu.

Wśród floty około 100 maszyn i ciężarówek, firma posiadała również piękną kruszarkę stożkową Powerscreen 1150 Maxtrac. Kiedy nadszedł czas sprzedaży, właściciel najpierw wystawił kruszarkę na kilku lokalnych stronach internetowych z ofertami sprzedaży sprzętu, licząc na wysoką ofertę i szybkie załatwienie sprawy. Celowo unikano zainteresowania kupujących z zagranicy, ponieważ właściciel, co zrozumiałe, nie chciał wiązać się z kupującym, który nie znał jego języka i którego on nie znał z branży (nie mówiąc już o negocjacjach, załatwianiu logistyki i papierkowej roboty). Ale niestety, pięć miesięcy później, kruszarka nadal nie była sprzedana.

W sytuacji transakcji międzynarodowej zarówno kupujący, jak i sprzedający muszą doświadczyć poczucia bezpieczeństwa w tym procesie. Chcą mieć pewność, że nie zostaną oszukani, że transakcja faktycznie dojdzie do skutku, że płatności są bezpieczne, a należności zostanie wypłacone.

Mirosław Dec, Menadżer Terytorialny, Polska

Mniej więcej w tym czasie przedstawiciel Ritchie Bros. skontaktował się z właścicielem, wysłuchał go i polecił platformę Marketplace-E. Dzięki Marketplace-E, sprzedający mogą nie tylko ustalić cenę minimalną i uzyskać profesjonalną, międzynarodową reklamę swojego sprzętu. Otrzymują oni również zespół specjalistów, którzy mówią w kilkunastu językach, osobiście kontaktują się z kupującymi i negocjują satysfakcjonującą cenę transakcji.

Po wystawieniu na Marketplace-E kruszarka stożkowa została sprzedana za 275,500 euro nabywcy z Meksyku w ciągu trzech tygodni.

Wywrotki, które sprzedały się z Polski do Ghany

Bohaterem naszej kolejnej historii jest polska firma budowlana, będąca częścią renomowanej międzynarodowej grupy realizującej ogromne projekty infrastrukturalne, zwłaszcza w Europie Środkowej. Uznawana za jedną z największych firm budowlanych na świecie, specjalizuje się w budowie dróg.

W branży budowlanej istnieje ciągła potrzeba wymiany i odnawiania maszyn. Przez lata polska firma miała ustalony system zarządzania maszynami, który pozwalał jej na przechowywanie sprzętu na własnych placach, eliminując potrzebę skomplikowanej logistyki.

Jednak sprawy przybrały zły obrót wiosną 2020 roku, kiedy ograniczenia COVID-19 zakłóciły ich rutynę sprzedaży. Polska firma znalazła się z 34 ciężkimi maszynami, które musiała sprzedać, w tym z wywrotkami, spycharkami gąsienicowymi, walcami dwubębnowymi, koparkami kołowymi, rozściełaczami asfaltu, żurawiami wieżowymi i innym sprzętem. Firma musiała znaleźć nowe rozwiązanie, aby sprzedać swój sprzęt i zwróciła się do Ritchie Bros. i Marketplace-E.

Wykorzystując globalną sieć Ritchie Bros. i platformę Marketplace-E, firma wystawiła swój sprzęt na widok znacznie szerszej publiczności nabywców. W ciągu dwóch miesięcy wszystkie 34 maszyny zostały sprzedane. Strategia marketingowa Ritchie Bros. i specjaliści z Marketplace-E sprawili, że wyniki cenowe były od 5 do 10% wyższe od oczekiwanych.

To był minimalny wysiłek wymagany przez klienta, aby sprzedać swoje maszyny na globalny rynek, który umożliwiła platforma Marketplace-E. Wiele sprzętów zostało sprzedanych nabywcom z Nigerii, Ghany, Egiptu, Grecji, Tajlandii i Wietnamu.

Max Bojsza, Regionalny Kierownik Sprzedaży, Polska

Dziś polska firma budowlana kontynuuje współpracę z Ritchie Bros. jako preferowany partner w sprzedaży sprzętu, którego już nie potrzebuje. Do tej pory za pośrednictwem Marketplace-E sprzedano ponad 60 pozycji.

W obliczu wyzwań związanych ze sprzętem, te polskie firmy stworzyły nowe, udane partnerstwo z Ritchie Bros. i Marketplace-E. Historie podkreślają znaczenie zdolności adaptacyjnych i pokazują, jak globalna sieć może zrewolucjonizować lokalne działania biznesowe.

Dowiedz się, jak Marketplace-E, rozwiązanie Ritchie Bros., może pomóc Twojej firmie w sprzedaży sprzętu. Skontaktuj się z naszym zespołem już dziś, aby omówić plan sprzedaży sprzętu dopasowany do Twoich potrzeb.

Powrót do góry