Ritchie Bros. przejmuje firmę IAA

8 listopada, 2022| 2 minuty do przeczytania
Ritchie Bros to acquire IAA

Mamy kilka ekscytujących informacji do przekazania. Ritchie Bros. i IAA Inc ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy, na mocy której Ritchie Bros. przejmie IAA. Firma IAA to wiodąca globalna platforma cyfrowa łącząca kupujących i sprzedających pojazdy komercyjne i posiadająca 210 obiektów na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie i Europie.

„IAA przyspiesza naszą podróż w dążeniu do bycia zaufaną globalną platformą usług, analiz i rozwiązań transakcyjnych. Ich wysoce komplementarna działalność w sąsiednim pionie pozwoli nam na dodatkowy wzrost. Dzięki naszym zaufanym markom, podobnemu modelowi operacyjnemu i komplementarnym usługom, spodziewamy się napędzać efektywność i tworzyć bardziej prężny biznes.”

Ann Fandozzi, prezes zarządu Ritchie Bros.

Transakcja ta zdywersyfikuje naszą bazę klientów i zapewni znaczącą obecność w branży remarketingu pojazdów. Przyspieszy nasz wzrost i strategiczną wizję stworzenia globalnej platformy nowej generacji dla aktywów i pojazdów komercyjnych, wspieranej przez zaawansowane technologie i analitykę danych.

„To ogłoszenie jest świadectwem pasji i poświęcenia zespołów Ritchie Bros. i IAA. Oczekujemy, że ta transakcja stworzy nowe i ekscytujące możliwości wzrostu i rozwoju dla pracowników zarówno Ritchie Bros. jak i IAA w miarę zwiększania naszego połączonego biznesu. W tym czasie będziemy nadal pielęgnować naszą kulturę i wspólne wartości, których podstawą jest wspieranie i dawanie uprawnień naszym zespołom do tworzenia najlepszej w swojej klasie obsługi klienta.” 

Ann Fandozzi, prezes zarządu Ritchie Bros.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2023 roku, z zastrzeżeniem zatwierdzeń i innych zwyczajowych warunków finalizacji. Przeczytaj pełną informację prasową tutaj.

Powrót do góry