W jaki sposób włoski dealer sprzętu uzyskuje przydatne informacje i zwiększa wydajność

5 lipca, 2022| 3 minuty do przeczytania

Kiedy myślisz o Ritchie Bros., myślisz o kupnie i sprzedaży używanego sprzętu na naszych aukcjach i platformie marketplace. Dziś jednak pomagamy klientom robić o wiele więcej. Jednym ze sposobów, w jaki pomagamy firmom zarządzać ich flotą sprzętu jest Ritchie Bros. Asset Solutions – nasze rozwiązanie do zarządzania flotą online, które pozwala właścicielom sprzętu nadzorować, wyceniać i sprzedawać swoje aktywa za pomocą łatwych przepływów pracy.

Poznajcie Marco Simionato, menedżera ds. używanego sprzętu w Comai SPA, licencjonowanego dealera Volvo Construction Equipment z siedzibą w północno-zachodnich Włoszech. Ta rodzinna firma, która sprzedaje i wynajmuje maszyny budowlane i ma klientów w całym regionie Morza Śródziemnego i poza nim.

Dysponujemy flotą około 200 maszyn, z czego około jedna trzecia jest wykorzystywana przez naszą wypożyczalnię. Naszymi najpopularniejszymi maszynami są koparki i ładowarki kołowe, ale oferujemy również wywrotki, spycharki, minikoparki i nie tylko, w zależności od dostępności i pory roku.

Odkrywanie czegoś więcej niż aukcje

Comai SPA i Marco korzystali z Mascusa i sprzedawali na aukcjach Ritchie Bros. przez ostatnie 20 lat. Firma Comai SPA początkowo zaczęła kupować i sprzedawać sprzęt poprzez nasze aukcje we Włoszech i Holandii, ale w miarę jak Ritchie Bros. dodawało kolejne usługi i rozwiązania, oni zaczęli je również odkrywać.

Nasze relacje z Ritchie Bros. zawsze były silne. Aukcje bardzo nam pomogły w pozyskiwaniu i sprzedaży sprzętu. A kiedy tylko chcieliśmy sprzedać samodzielnie, korzystaliśmy z potężnej strony internetowej Mascus z ofertami Ritchie Bros., aby wykonać zadanie.

Lepsze zarządzanie flotą

Ostatnio Marco i jego koledzy z Comai SPA chcieli uzyskać lepszy przegląd swojej floty. Szukali wygodnego narzędzia online, które mogłoby połączyć wszystko razem, podejmować lepsze decyzje i zwiększyć wydajność. Znaleźli świetną platformę do zarządzania flotą online w Ritchie Bros. Asset Solutions.

Przechowywanie wszystkich informacji o naszej flocie w jednym miejscu i możliwość dostępu do danych historycznych pomaga nam każdego dnia w roku. Kiedy nadejdzie czas na sprzedaż maszyn, możemy z łatwością przenieść je do najlepiej dopasowanego kanału sprzedaży Ritchie Bros. – wystarczy tylko kilka kliknięć.

Cena jest właściwa

Marco regularnie korzysta z Ritchie Bros. Price Results – narzędzia zintegrowanego z Ritchie Bros. Asset Solutions – które pozwala mu łatwo sprawdzić trendy cenowych we własnej flocie, pozycja po pozycji.

Wszystkie nasze działy wewnętrzne pracują z tym samym narzędziem i zarządzają naszą flotą w tym samym środowisku. Dzięki Ritchie Bros. Price Results nie muszę sprawdzać w wielu źródłach ceny rynkowej danego sprzętu. Mam wszystkie informacje w jednym narzędziu i nie mam potrzeby wykonywania dodatkowych formalności administracyjnych. Dzięki Ritchie Bros. Asset Solutions, zarządzanie naszą flotą stało się bardziej wydajne, wygodniejsze i – szczerze mówiąc – przyjemniejsze.

Ritchie Bros. Asset Solutions to świetne narzędzie dla dealerów i menedżerów sprzętu, takich jak Marco w Comai SPA. Jednak inni właściciele sprzętu, tacy jak wypożyczalnie sprzętu, producenci OEM, wykonawcy i instytucje finansowe również czerpią korzyści z tego narzędzia. Być może Marco ujął to lepiej:

Nie potrzeba dodatkowych formalności, wszystko można teraz wygodnie i łatwo załatwić online i tego właśnie szukają właściciele flot.

Powrót do góry