Wszystko sprowadza się do łączności

5 października, 2022| 5 minuty do przeczytania

Nasza branża coraz bardziej skupia się na łączności i usługach cyfrowych, dzięki którym nasza praca jest bardziej efektywna i wydajna. Digitalizacja naszej branży to jeden z głównych tematów tegorocznych targów Bauma. Wraz z przejściem Ritchie Bros. na rynek online dla informacji, usług i rozwiązań sprzedażowych, nadal podejmujemy kroki w kierunku rozwijania technologii i łączenia naszych usług.

Popularna platforma z ogłoszeniami – Mascus, (firma Ritchie Bros.) ma pod maską naprawdę ciekawą technologię. Kilka lat temu postanowiliśmy opracować system zarządzania zasobami (IMS) i wprowadziliśmy go na rynek pod nazwą Ritchie Bros. Asset Solutions. Dziesiątki firm na całym świecie używają naszego IMS do śledzenia informacji o swoim sprzęcie, odkrywania szacunkowych cen sprzętu na rynku i do używania wielu innych przydatnych rozwiązań tego systemu. Latem tego roku wprowadziliśmy nowy interfejs dla klientów Mascus, umożliwiający im przesyłanie sprzętu i tworzenie ogłoszeń za pomocą IMS – reakcja była niezwykle pozytywna.

Nasz Content team spotkał się z Lucą Perlati (Managerem ds. Operacyjnych w Ritchie Bros. Asset Solutions), aby omówić najnowsze osiągnięcia tego ekscytującego projektu.

Cześć Luca! Opowiedz nam trochę więcej o sobie

“Nazywam się Luca Perlati i mam ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze maszyn ciężkich w różnych działach: sprzedaży, wynajmu, wyceny, zbierania danych i usług. Przez ostatnie 10 lat pracowałem jako kierownik sprzedaży w Ritchie Bros. oraz w zespole Mascus. Ostatnio międzynarodowo, jako Manager ds. Operacyjnych w Ritchie Bros. Asset Solutions.“

Czy możesz wyjaśnić tym, którzy nie znają Mascus, czym on jest i jak firmy wykorzystują go do zarządzania i sprzedaży ciężkiego sprzętu?

Mascus to jeden z wiodących światowych serwisów internetowych z ogłoszeniami sprzętu, który pomaga firmom umieszczać ogłoszenia i sprzedawać swój sprzęt globalnie. Jest to popularny portal internetowy o dużym ruchu wśród użytkowników, przetłumaczona na 38 języków, z setkami tysięcy ofert na sprzedaż. Mascus to podstawowa platforma dla firm, które chcą samodzielnie sprzedawać maszyny. Jest łatwy w użyciu i dysponuje lokalnymi zespołami obsługi technicznej, które pomagają klientom w razie jakichkolwiek pytań”.

Odwiedź warsztat Luca Perlati na targach bauma nt
’Equipment Management and Price Discovery’!

Co to jest zarządzanie zasobami (IMS) i kto tego potrzebuje?

System zarządzania zasobami (IMS) firmy Ritchie Bros. to przyjazne dla urządzeń mobilnych rozwiązanie internetowe, które pomaga klientom zarządzać ich sprzętem przez cały ekonomiczny cykl życia. IMS jest przydatny dla różnych typów klientów: firm wynajmujących, dealerów OEM, handlowców, wykonawców i użytkowników końcowych, którzy chcą mieć pod kontrolą swoje zasoby, nawet jeśli znajdują się w różnych miejscach i są zarządzane z innego poziomu. Ponieważ technologia odgrywa coraz większą rolę, klienci chcą również uzyskiwać dostęp do platformy z wielu urządzeń jednocześnie, decydować między różnymi kanałami sprzedaży, mieć swoje raporty aktywności i otrzymywać zaktualizowane szacunki zasobów. Wszystko to jest możliwe dzięki naszemu narzędziu IMS, które wykorzystuje zaawansowaną technologię ze zintegrowanym mechanizmem sprzedaży sprzętu”.

 Czy możesz podać przykład firmy, która używa systemu zarządzania zasobami Ritchie Bros. i jak to zmieniło jej codzienne funkcjonowanie?

“Mogę podać przykład dealera sprzętu, który sprzedaje i wynajmuje nowe i używane ciężkie maszyny. Korzystając z IMS firmy Ritchie Bros., sprawdzają używane maszyny i śledzą wewnętrzne notatki przedstawicieli handlowych. Mogą również uzyskać szacunkowe ceny swoich maszyn dzięki narzędziu RB Price Results, zarządzać rezerwacjami maszyn do wynajęcia i demonstracji oraz publikować używane maszyny na Mascus na sprzedaż. Za pomocą jednego kliknięcia dealer może wysłać sprzęt na sprzedaż na aukcję lub platformę Ritchie Bros. Marketplace-E”.

Dzięki nowemu interfejsowi użytkownicy otrzymują lepszy przegląd swoich aktywów, widzą dane dotyczące wyceny sprzętu i mogą łatwo wybrać kanał sprzedaży, który odpowiada ich potrzebom w danym momencie

Opowiedz nam o ostatnio wprowadzonych rozwiązaniach IMS. Dla kogo jest to interesujące i dlaczego?

“Rozwiązanie Ritchie Bros. Price Results jest z pewnością jednym z narzędzi, które użytkownicy IMS bardzo doceniają, ponieważ daje dostęp do wyników z globalnych aukcji Ritchie Bros. i danych cenowych z ogłoszeń na Mascus. Za pomocą tego narzędzia można sprawdzić ceny określonego typu sprzętu na aukcjach Ritchie Bros. i w ogłoszeniach na Mascus, aby poznać szacunkową wartość maszyny. Kolejnym z ostatnich ważnych osiągnięć jest z pewnością projekt IMS – Mascus. To unikalne rozwiązanie, którego nikt inny na rynku nie oferuje za darmo.”

Czym jest projekt IMS – Mascus?

Chodzi o łączność. Celem tego projektu jest zapewnienie klientom Mascus dostępu do systemu Ritchie Bros. IMS ze wszystkimi jego narzędziami. Będą mieli lepszy przegląd swojego sprzętu, sprawdzą dane o cenach sprzętu i będą mogli łatwo wybrać kanał sprzedaży, który odpowiada ich aktualnym potrzebom. Rozpoczęliśmy ten projekt dla klientów Mascus we Włoszech, Turcji, Szwecji, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Kolejne kraje, w tym Dania, kraje DACH, kraje Beneluksu, Francja, Polska i Irlandia. Z tego nowoczesnego i unikatowego rozwiązania będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy mający konto dealerskie na Mascus.

Użytkownicy otrzymają wirtualną wycieczkę po platformie. Jak dotąd opinie, które otrzymujemy, są bardzo pozytywne. Ludzie uważają, że jest łatwy w użyciu i bardzo intuicyjny.”

Klienci Mascus otrzymują dostęp do systemu Ritchie Bros. IMS ze wszystkimi jego narzędziami

Czy masz jakieś wskazówki dla sprzedawców i managerów z branży sprzętu ciężkiego, którzy to czytają?

„Absolutnie. Brzmi to proto, ale powinniście dbać o swoje maszyny i korzystać z dostępnych narzędzi. Najlepsi sprzedawcy na Mascus nie zostawiają swojego sprzętu na sprzedaż na wiele miesięcy bez kontroli działań. Profesjonalnie zarządzają używanymi maszynami, często korzystając z narzędzi, które oferujemy. Dostarczamy rozwiązania do zarządzania zasobami dla wielu typów firm, w tym dealerów indywidualnych i OEM, wypożyczalni i innych. Oferujemy te narzędzia dla każdego rodzaju firmy, która pracuje z nowymi i używanymi maszynami.”

Powrót do góry